Gebze Kristalize Cila Bakımı

Yüzey cilası ve yüzeylerin bakımı periyodik ve düzenli olarak arzularınız doğrultusunda %100 ithal ürünleri getirerek cilalar için kullanmaktayız. Zemin cilalama ve bakım yapmak çok önemlidir.Cilalar iki farklı gruba ayrılır. Kristalize ve eksper cila malzemeleri kullanılmaktadır. Kristalize cila makina ve çelik tel desteği ile ağır ağır olarak mermere, çini,paledyen gibi yüzeylere uygulanır. Ortalama kalıcılığı ise evlerde 3 sene işyerlerinde 1 senedir. Malzemelerin kullanıma bağlı olarak değişir. Zemin temizlikleri; rutin bakım, koruyucu bakım, cilalama, günlük temizlik maksadıyla yapılır. Mermer, marley, PVC kaplı tüm apakyüzeylerintemizliği, kristal yüzeylerin bakımı, kaymayan parlak zemin cilalama işleri yapılır.Zemin cilalama ve bakım fiyatları çok uygundur. Kristalize cilalama uygulamasına başlamadan önce, cilalanacak yer gerekli kimyasallarla hassas ve dikkatlidisk adı verilen cilalama makinesiyle siyah çelik petle temizlenip, hemen ardından durulama uygulamasına geçilir. Bununüzerine ise paspas çekilip yüzeyin kuruması beklenilir.Yüzey kuruduktan sonra cilalama işine başlanılır. Cilalama bölümü diskin altına çelik tel bağlanarak başlar. Ancakyüzeye daha önce cila uygulanmamış ise yüzeyin durumuna göre 3 veya 4 kat cila atılması lazım olabilir. Gebze zemin cilalama ve bakım hizmetleri şirketleri arasında bir numarayız.Sürme cila, merdivenler güzelce hijyenik hale getirildikten sonra uygun bir araçla basamaklara boşluk bırakmadan sürülür. Cilalanacak yere bir kat atıldıktan sonra soğuyup çekmesi beklenilir. Cila yapılan yüzey kuruduktan sonra tekrar ikinci bir kat daha serilir. Zeminin durumuna göre üç katta atılması ihtiyaç hali de olabilmektedir. Uzun yıllar dayanması için periyodik olarak bakım mutlaka uygulanmalıdır. Zemin cilalama ve bakım hizmetleri çok gereklidir. Mermer, traverten, granit, taş, çini, seramik, vinil, marley, ve epoksizeminler de dâhil olmak üzere; farklı temizlik malzeme ve programlarının gerçekleştirilmesi gerektiren tüm zeminlerin bakım ve hijyeniğini, piyasadaki en kaliteli, doğa dostu sert yüzey ürünleri ile garantili olarak uygulanmaktadır. Yüzey konumunda kullanılan iki ana şekil vardır.

Zemin Koruma İşlemlerinin Başlıca Amaçları
Yıpratıcı etkileri minimuma indirmek ve sıvıların yüzeyin dokularına erişmesini engellemek, zeminin yapısını bozacak daha sert, dayanıklı ve kaçaklara karşı daha korunaklı hale getirmek,zeminlerde çıplak göz ile görülemeyecek boyutlardaki gözenekleri kapatarak tozların yerleşmesini karşı ve temizlik uygulamaları ile rahatça alınmalarını sağlamak, zeminin estetik bakımdan daha güzel görünmesini sağlamaktır.

Gloss Derecesi Parlaklık
Gebze Cilalamanın bünyesinde bulundurduğu yüksek teknolojik araçekipman ve uzun senelere dayanan bilgi birikiminin verdiği deneyimle gloss ( parlaklık ) derecesi kaliteli cilalama ve parlatma hizmeti verilebilmektedir. Halihazırda döşenmiş yüzeylerde elde edilen bu parlaklık fabrika ve atölyelerde büyük makinalarla elde edilen parlaklıkla mutlaka aynıdır.